Ndodh edhe kjo: Nusja rrah vjehrrën e moshuar 78 vjeçare

0

Një 47-vjeçare me iniciale M.K ka dhunuar vjehrrën e saj në Durrës.

Mësohet se nusja ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vjehhrës së moshuar 78 vjeçe.

Sponzor

Njoftimi i policisë:

Më datë 26.07.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen J.K., vjeçe 78, banuese në Durrës, pasi dyshohet se nusja e djalit, M.K., vjeçe 47, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ”Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare.

-Sponzor-