Nuk ftoi Rita Orën në koncertin e Prishtinës, babai i Dua Lipës tregon asryen

0

Me 10 gusht nis festivali ‘Sunny Hill Festival’ i cili do të zgjasë 3 ditë. Festivali është organizuar nga Dukagjin Lipa, babai i Dua Lipës. Do të ketë një pjesëmarrje mjaft të gjerë të artsistëve shqiptarë në festival, por është vënë re mungesa e Riota Orës. Dihet tashmë se Dua dhe Rita nuk i kanë marrëdhëniet aspak të mira. Por pikërisht për mungesën e këngëtares shqiptare në festival, babai i këngëtares ëhsë pyetur nga gazetarët në konferencën e djeshme.

Duam që ky festival të ketë jetë të gjatë dhe të mbahet çdo vit, kështu që në çdo edicion të sjellim artistë të ndryshëm. Vitin e ardhshëm do ta ftojmë edhe Rita Orën e Bebe Rexhën.” – sqaroi ai.

Sponzor

“Sunny Hill Festival” do të mbahet në Kosovë më 10, 11 dhe 12 gusht. Në skenë do të ngjiten emra të njohur të muzikës botërore, si Dua Lipa, Stanaj, reperi shqiptaro-amerikan Action Bronson, tekstshkruesi dhe DJ britanik S.G. Lewis, Grace Carter etj. Sigurisht që do të jenë të pranishëm edhe emra të njohur të muzikës shqiptare: Dafina Zeqiri, Ledri Vula, Lumi B, “Asgjë Sikur Dielli”, Genc Salihu, Shpat Deda etj.

-Sponzor-