EKSKLUZIVE: S’ka marrëveshje, LDK-ja shkon në opozitë

0

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje në këto momente po e mbajnë takimin i cili do të jetë edhe i fundit mes tyre.

Gazeta NewBorn, nga burime të sigurta brenda LDK-së mëson se ky subjekt do të shkoj në opozitë, nëse nuk pranohet oferta e tyre për koalicion me VV-në.

Sponzor

Oferta e LDK-së përfshinë marrjen e postit të kryeparlamentarit, atë të presidentit si dhe pesë ministri, derisa VV-ja ia ka ofruar gjashtë ministri dhe postin e presidentit.

Gazeta NewBorn, mëson se çfarë do ofertë tjetër jashta kësaj do të jetë e refuzueshme nga LDK-ja dhe kësisoji LDK-ja do të shkoj në opozitë, derisa afati i fundit i Kurtit për formimin e Qeverisë është 4 shkurti.

-Sponzor-