Parashikimi i motit

0

Temperaturat sot do të sillën në mes minus 3 e 8 gradë celsiu Meteorologët, për sot, parashohin mot me vranësira të cilat mund të marrin karakter zhvillimi e të sjellin edhe reshje lokale shiu.

Në lugina mund të ketë mjegull, kurse temperaturat do të sillën në mes minus 3 e 8 gradë celsius. Nesër parashihet kthjellim gradual i motit, pra pritet të ketë më pak vranësira e më shumë çaste me diell. Temperaturat do të sillën në mes minus 2 e 5 gradë celsius.

Sponzor

Mot i ngjashëm parashihet të mbajë edhe të premten. Sa i përketë fundjavës, si pritet, ajo do të karakterizohet me mot me vranësira e me reshje lokale shiu, ndëra fillimi i javës së ardhshme parashihet të sjelli vranësira, borë dhe rënie të temperaturave.

 

-Sponzor-