Përplasen mes vete aeroplanët në aeroport, ka edhe të vdekur? /Pamje

0

Dy avionë janë përplasur me njëri tjetrin, por fatmirësisht kjo ngjarje nuk ka përfunduar në një tragjedi. Ngjarja ka ndodhur ne aeroportin Pearson në Toronto.

Përplasja e dy avionëve të Sunwing Airlines dhe WestJet Airlines shkaktoi një zjarr.

Linjat ajrore WestJet thanë se Boeing 737-800 e saj që mbante 168 pasagjerë dhe gjashtë pjesëtarë të ekuipazhi po priste një portë kur u godit nga avioni Sunwing.
Avioni me pasagjerë sapo ishte ulur në pistë, ndërsa në një manovër të gabuar avioni tjetër “Sunwing” e ka goditur atë” thotë kompania.

WestJet sapo kishte mbërritur nga Kankuni dhe ishte duke u ulur.

Nga kjo ngjarje nuk ka pasur asnjë të l;induar, pasi grupet e emergjencës kanë ndërhyrë shumë shpejt dhe të gjitha pasagjerët janë larguar. Dëshmitarët okularë kanë postuar fotografi dhe video të incidentit në rrjetet sociale.

Raportohet edhe per te vdekur.

-Sponzor-