Presidenti Thaçi takohet me David McAllister, ja çka diskutojnë

0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar kryesuesin e Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister, me të cilin ka diskutuar për rrugën e Kosovës drejt BE-së.

“Që tani jemi të bashkuar në vlera e parime. Fuqia jonë e vërtetë është uniteti dhe këmbëngulja në jetësimin e aspiratës sonë euroatlantike”, ka shkruar Thaçi në Fcebook.

-Sponzor-