Protestuesja e zhveshur në Paris, i afrohet makinës Trumpit! Ja mesazhi i saj

0

Policia franceze kanë ndaluar dy qytetarë të zhveshur të shkojnë tek automjeti i presidentit amerikan, Donald Trump.

Njëra nga qytetaret arriti të kaloj barrikadat dhe të afrohet shumë automjetit të Trump.

Në trupin e tyre kishte të shkruar mesazhe protestuese. “Diktatorët e vërtetë”, “Mirë se vini kriminel të luftës” dhe “Paq-bërës të rremë” ishin disa nga shkrimet e shkruara në trupin e protestuesve.

“Shumica nga ata janë diktatorë që nuk respektojnë të drejtat e njeriut” bërtiti njëra nga qytetaret./Indeksonline/

 

 

 

 

 

 

 

-Sponzor-