Home Lajme Qytetarët i përgjigjen Haradinajt lidhur me identitetin e tyre fetar, kjo është...

Qytetarët i përgjigjen Haradinajt lidhur me identitetin e tyre fetar, kjo është mënyra (VIDEO)

0

Numër i madh i praktikuesëve fetar të cilët falën ditën e djeshme namazin e Xhumas në xhaminë e Dardanisë në Prishtinë, por aty shihej se nuk kishte vend dhe detyroheshin ta falnin namazin në rrugë

Në mungesë të objekteve fetare për praktikimin e fesë, besimtarët mysliman po iu  duhet që namazin e xhumasë ta falin rrugëve të Prishtinës, shkruan Kosovalajm.net

Sponzor

Një video që po qarkullon nga dita e djeshme e faljes së namazit të xhumas, shihet një numër i madh i praktikuesve të fesë, ku duket se ia bëjnë të qartë identitetin e tyre fetar Kryemnisitrit Ramush Haradinaj, i cili para pak ditëve në një intervistë kishte thënë se shqiptarët nuk janë musliman për nga identiteti i tyre./Kosovalajm.net

Këto janë pamjet nga dita e xhumasë;

-Sponzor-