Radojeviç tregon se sa dëshmitarë janë marrë në pyetje lidhur me vrasjen e Ivanoviqit

0

Zëvendësministri i Brendshëm i Kosovës Millan Radojeviç, në lidhje me vrasjen Oliver Ivanoviq tha sot se deri më tani në pyetje janë marr gjashtë dëshmitarë të rastit.

Radojeviç duke folur në Radio Kontakt Plus, tha se Ministria e Brendshme e Kosovës është e gatshme të bashkëpunojë me të gjithë në rajon, duke përfshirë Ministrinë e Brendshme serbe dhe rikujtoi se ende nuk ka kontakte zyrtare mes dy ministrive, por ajo do të më shumë gjasa të realizohet në përputhje me Traktatin e Brukselit, transmeton Indeksonline.

Sponzor

“Sa për hetimin deri tani ka janë marrë në pyetje gjashtë dëshmitarë, si janë duke u analizuar videot e marra nga kamerat e sigurisë dhe publiku me siguri do të informohet në kohën e duhur nga policia për progresin në hetim”, tha Radojeviç.

-Sponzor-