Reali tejkalon çdo kufi..Ofron Benzeman dhe Kovacicin për ‘Bishën’ e Evropës

0

Real Madridi është i etur për të nënshkruar me Harry Kane në verë dhe do të ofrojë dy nga lojtarët e tyre në këmbim në një përpjekje për të bindur Tottenhamin për të shitur, raporton Don Balon.

Gjigantët e Ligës e dinë se pala e Mauricio Pochettino po kërkon një tarifë në rajon prej 200 milionë euro para se të mendojnë për shitjen, edhe pse shpresojnë që oferta e dy lojtarëve të tyre do të ndihmojë në arritjen e marrëveshjes.

Karim Benzema është me sa duket një lojtar i cili patjetër do të ofrohet si pjesë e transferimit, ndërsa mesfushori Mateo Kovaçiç shihet si një tjetër që mund të lejohet të largohet.

-Sponzor-