Reperi Gashi pranë Bill Clintonit: Urime Kosovë ushtria, nga unë dhe miku ynë i madh

0

Dje për Kosovën ishte një datë historike, pasi pas kaq shumë vitesh, Kosova u bë me ushtri.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës i dhanë dritën jeshile transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovë në Forca të Armatosura.

Këtij lajmi i janë gëzuar qytetarë të shumtë, ndërsa nuk kanë munguar edhe urimet nga figurat e shumta publike. Reperi i njohur shqiptar Gashi, i cili jeton dhe vepron në Amerikë, ka bërë një urim për bashkëkombësit e tij gjithashtu.

Ai ka publikuar një fotografi të realizuar pranë ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Në mbishkrimin e fotografisë, Gashi thotë se ua uron bashkë me Clintonin formimin e Ushtrisë së Kosovës.

“Urime Ushtria Kosovë nga unë dhe shoku ynë i madh”, ka shkruar reperi shqiptar në mbishkrimin e fotografisë.

-Sponzor-