Rusia: SHBA-ja është në rrugë të rrezikshme

0

Zyrtarët rusë thanë se Shtetet e Bashkuara janë në një “rrugë të rrezikshme” dhe se “nxisin me dashje tensione në marrëdhëniet midis fuqive bërthamore”.
Komentet vijnë pasi SHBA-ja akuzoi të enjten inteligjencën ushtarake ruse për fushatë globale të piraterimit kundër institucioneve perëndimore.

Zëvendësministri i Jashtëm rus, Sergei Ryabkov, u bëri thirrje aleatëve amerikanë: Britanisë, Australisë, Kanadasë dhe Holandës – që i janë bashkuar SHBA-së në akuzat e tilla – që t’i rishqyrtojnë pozicionimet e tyre.

Sponzor

Ryabkov tha se akuzat janë pretekst për vendosjen e sanksioneve të reja kundër Rusisë.

-Sponzor-