Serbët shajnë Granit Xhakën, përgjigja e tij do t’iu lë pa fjalë

0

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin dy “heronjtë” e Zvicrës në ndeshjen e grupeve të Kupës së Botës kundër Serbisë.

Xhaka shënoi golin e barazimit ndërsa Shaqiri vulosi fitoren në minutat e fundit të ndeshjes, shkruan indeksonline,transmeton Gazeta NewBorn.

Festa e tyre me SHQIPONJË i revoltoi shumë tifozët serb sa nuk rreshtën së shari dhe ofenduari.

Derisa Xhaka po dilte nga stadiumi një serb shanë atë në gjuhen shqipe dhe serbe.

Mirëpo përgjigja e Granitit është epike duke e lënë pa fjalë atë./Gazeta NewBorn/

-Sponzor-