SHBA jep 15 milion euro nëse e shihni këtë politikan dhe e arrestoni

0

Te nderuar miq, shok e familjar,

Te nderuar qytetare te Republikes se Kosoves,

Shumica nga ju qe me keni pasur dhe me keni akoma shok ne Facebook, jeni njohur me qendrimet e mia te cilat i kam pasur karshi Albin Kurtit dhe Vetevendosjes.

E di qe kam shkruar gjere e gjate, nate e dite, pa u ndalur per te dhe Levizjen, sigurisht duke mos u pajtuar me ta, rralle here mire.

Nuk kam qene i ndikuar asnjehere, e kam shpreh bindjen dhe mendimin tim per ato shkrime, te cilat edhe i mbroj.

Duke e pare gjendjen e vendit tone, duke e pare qe shtetit i duhet nje qeveri e fuqishme, nje qeveri e paster, nje qeveri e guximshme, duke e pare qe ne konkurse duhet meritokraci e jo njoftesi, ne pune duhet barazi, e ne biznes hapsire per veprim, une nga ky moment shprehi bindjen time politike dhe perkrahi LEVIZJEN VETEVENDOSJE.

E di qe shume nga ju do t’i dergoni screen-shot postimet e mia, asnje nuk i kam fshire, asnje nuk do ti fshire. E ardhmja ndertohet duke menduar e kujtuar te kaluaren, duke menduar e kujtuar te bemat qe ka bere PAN-i ne Qeveri, nga sot do te jem punetor per ndertimin e se ardhmes me Levizjen ne pushtet.

Nuk jam duke e mbeshtete per shkak te frikes, sepse nuk i kam bere deme ketij vendi, qe me iu frikesu, deri dje kam pas mendim ndryshe, sot ndryshe mendoj, dhe te ndrreosh mendim e qendrim per te miren e vendit dhe jo per interesin personal eshte vlere, nuk eshte idiotesi e as paqendrueshmeri.

Duke e ditur se LDK-ja eshte themeluar nga i ndjeri Ibrahim Rugova, por po udheheqet nga njerez qe me se paku jane me LDK e kam te pamundur te votoj per te, ani pse ne zgjedhjet e kaluara e kam votuar, por me nuk e kam Vjosen qe i prin listes.

Zonja dhe zoterinj, ky vendim eshte komplet personal, i pandikuar. Nuk kam pasur takim me asnje zyrtar te VV-se te cilet do te kishin tentuar te me bindin.l, se per me me u shit as qe behet fjale.

Une e pranoj se i vetmi lider qe guxon ta beje c’kapjen e madhe te shtetit eshte z.Kurti, por c’kapja e shtetit ka qene e pamundur te behet me njerez te cilet i ka pasur brenda e qe kane qene bashke-kapes te shtetit.

Nuk mund te perkrahi individ a parti qe femijet e tyre i pasurojne me parat e tona, e te tjeret bredhin rrugeve per ca buk.

Nuk perkrahi parti a lider qe femijet u jetojne neper vila luskzoe e shumica e rinise presin termine per te ike nga ky vend.

Nuk mund te perkrahi e te jetoje ne nje epoke me djemte e politikaneve qe jane milionera, kur e di qe ato para jane para te mia dhe tuajat bashkarisht.

Nuk mund te rri i heshtur dhe t’e perkrahi individ qe punesojne familjare ne pension.

S’pekrahi parti a subjekte, qe resurset shteterore i kane privatizuar dhe famijarizuar.

S’po e mbeshtes kete Levizje per t’e fituar, as per t’u punesuar, po e mbeshtes qe te jem nje ze me shume per te miren tuaj dhe timen, per te miren e pasardhesve tane.

S’jam duke e mbeshtur kete Levizje per te periftuar, sepse po te doja te perfitoja do te isha tek partite qe japin tendera, e punesojne militanta.

Levizja nuk eshte ndertu e zhvillu mbi bazen e interesit, por mbi bazen e nevojes per ndryshim, nuk eshte rritur mbi bazen e punesimit, por mbi bazen e vullnetit per ndryshin.

Respektoj zgjedhjen e gjithesecilit qe voton parti politike, sikurse derishorj qe nga sot ta respektoj shijen time.

Nuk pranoj gjuhe linçuese, e as nuk deshiroj te dukem i tille. Nuk i pranoj shpifjet.🚫

Deri sot kam votuar parti, sot mbeshtes parti.✅

Deri sot kam perkrahur individ, sot perkrahi lider.✅

Tash mund te thuani se je gazetar e nuk mundesh me mbeshtete politikan a subjekte, e vertete duhet pavaresi, por gazetari duhet te jete i popullit, per popullin, me popullin, e deri dje çfare isha, a isha gazetar?

Pozita e Kosoves, vendimi per c’kapjen e shtetit, e ardhmja e juaj, e imja dhe e femijeve te mi, eshte shume me e rendesishme se sa profesioni im fisnik.

Besoj se gazetar mundesh me qene eshe kur je ne anen e drejt, e kur je ne ane e popullit. Gazetari eshte gardin, eshte kritikues i se keqes, eshte zhbirues i te keqijave, e te gjtha keto pershtaten me Levizjen.

Sepse nese gazetari eshte hulumtues dhe publikues i te keqijave, Vetevendosje eshte luftuese per to.

Shume mundeni te me pyesni ku ke qene deri sot, ke e ke perkrahur: s’kam qene ne asnje parti asnjehere, s’kam perkrahur asnje parti asnjehere, kam votuar sikurse te gjithe te tjetere, drejte te cilen ma jep Kushtetuta.

Levizjen e perkrahi per ndryshim, ama jo per linçim.

Nuk jam pishman per te kaluaren, madje per asnje moment te saj, sepse edhe po te isha nuk donte mund ta ndryshoj asnje moment tille. Nuk kam pse te jem pishman derisa ketij vendi nuk ia kam sjelle asnje dem, e nuk ia kam marr jashtligjshem as nje cent.

Pishman do te isha nese do te vazhdoja te mos e perkrahja ndryshimin e te “pajtohesha” me vazhdimin e kapjes se shtetit e duke ia zgjate jeten ne pushtet uzurpuesve.

Mund te jesh kundershtar i Kurtit, por pastaj s’mund te jesh, sepse e kupton se veç Albini mund dhe din t’i lufton keqberesit.

Pak e befauseshme

-Sponzor-