Shkelma dhe grushte, politikani dhe gazetari kthejnë studion në arenë boksi

0

Ai që nisi si një debat i nxehtë politik midis një politikani pakistanez dhe një gazetari, eskaloi shumë shpejt në një përleshje të dhunshme gjatë një transmetimi televiziv të drejtpërdrejtë.

Masroor Ali Siyal, një udhëheqës i lartë i partisë qeverisëse Tehreek-e-Insaf (PTI), sulmoi gazetarin dhe presidentin e “Karachi Press Club”, Imtiaz Khan, duke u shfaqur në “News Line me Aftab Mugheri” të hënën.

Sponzor

Para grushtave dhe shkelmave, Siyal u dëgjua ta paralajmëronte Khanin për tonin e tij agresiv.

Is this Naya Pakistan? PTI’s Masroor Ali Siyal attacks president Karachi press club Imtiaz Khan on live news show. pic.twitter.com/J0wPOlqJTt

— Naila Inayat नायला इनायत (@nailainayat) June 24, 2019
Dyshja përfundimisht u desh të ndahej nga stafi i televizionit dhe të ftuarit e tjerë, pasi transmetimi i drejtpërdrejtë vazhdonte.

Masroor Ali Siyal më pas u ul përsëri për të vazhduar diskutimin, ndërsa Khan u largua nga studio për disa minuta para se të kthehej në panel – duke lëshuar një paralajmërim të rreptë tek drejtuesi i PTI.

Video e përleshjes shumë shpejt u bë virale

-Sponzor-