Si e njoha Albinin?

0

Dëshmi nga Agim Hoti i cili rrëfen për privilegjet e Albin Kurtit në burgjet e Kosovës të administruara nga UNMIK-u në vitin 2007 dhe bisedat e tij telefonike të fshehta në WC në gjuhën sërbe me telefona që i servoheshin në mbrëmje nga zyrtarët nën uniformën e UNMIK-ut!

Shqetesim me vend i nderuar. Vertet ky edhe ne burgjet e kosoves ka qen i previligjuar! E di mire kete gje se ne vitin 2007 pikerisht n’qenderen e parabirgimit ne Prizeren ne ate kohe ka qen udheheqse Unmiku neper burgjet e Kosoves dhe ky ka pase te gjitha qka i duhen dua ta ceke vetem nje rast ne dhomen ku kemi qen se bashku me albinin, ka pase tel. Celulare dhe ate e ka pase ne ore te caktuar nga ora 20:00 deri ne 22:00. Gardianet qe ja siellnin telefonin kane qen te caktuar dhe se me ate telefon gjate atyre 2 orve ka bashke biseduar ne gjuhen serben ne wc te qelise ku po qendronim… nje nate u ofrova dhe me beri kureshtare ta ndegjoja se ca po ben ky njeri dhe me ke po flisje rrethe 2 ore ne wc, e qelise u ofrova dhe endegjova duke fol serbisht dhe sa doli e pyta Albin me ke serbsiht ! tha po foli me Natasha Kandiqin e cila eshte per te drejtat e njeriut ne Beograd! Vertet i thash tha po dhe nuk i erdhi qudi fare me nje fytyr paksa te ftohur dhe te zbehet.. dhe nje gje tjeter tha une nese po dal nga burgu por prap do te vi ma ruani vendin tha ! Vertet ashtu ndodhi dhe per qudi t’neserem erdhi prap ne n’burg por jo me ne dhomen ku ishim ne. U vendos me nje krahe dhe , dhome tjeter prap ka vazhdu me fol edhe ne ate dhomen tjeter sepse na tregonin njerzit aty qe ishin ne qeli me te. Per kete qe e them e kam deshmi dhe njerez qe e thone nje gje t’ktille. e po ashtu edhe ata Gardian , qe ishin e thone po kete gje te vertet. Andaj shtrohet pytja se ky njeri a ka mandat per ta qorjentuar Shtetin e Kosoves nga mardhenjet Amerike- Kosove! Une mendoj se po ky njeri ka mandat per kete pune dhe se eshte i shitur nga sherbimet anti Shqiptare!

-Sponzor-