Si humbi jetën polici Malësor Dashi? Vjen lajmi i fundit

0

Prokuroria Themelore e Ferizajt po pret raportin e mjekësisë ligjore, për të parë nëse në trupin e pajetë të policit Malësor Dashi ka pasur shenja dhune. Polici nga Kaçaniku u gjet i vdekur të enjten në ujërat e lumit Lepenc, 5 ditë pasi u zhduk bashkë me kolegun e tij Armend Trena, i cili ende nuk është gjetur. Dashi dhe Trena dyshohet se ranë në lumin Lepenc të shtunën e kaluar, si pasojë e një vetaksidenti, transmeton Gazeta NewBorn
Kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, të premten tha se nuk kanë marrë ende të gjeturat e autopsisë. Ai tregoi se pasi të marrë raportin, atëherë do të mundë të dihen detaje tjera rreth policit të vdekur në lumë.

“Nuk ka ende asgjë zyrtare, po e presim raportin e autopsisë nga Instituti”, tha ai për Gazetën Express.

Sponzor

Sipas tij, Prokuroria është në pritje edhe të ekzaminimit të veturës me të cilën dyshohet se ranë në lumë dy policët e zhdukur fundjavën e shkuar, për të parë shkaqet e vërteta që kanë mund të çojnë në daljen nga rruga me veturë policore të Malësor Dashit dhe Armend Trenës.

“Nuk kemi marrë ende raport as për ekzaminimin e veturës. Nuk di as kur do të publikohet raporti, po presim nga Instituti”, deklaroi kryeprokurori Jashari.

Ndërkohë, të premten po vazhdojnë në ujërat e lumit Lepenc kërkimet për Armend Trenën. /Gazeta NewBorn/

-Sponzor-