S’kan të ndalur lajmet e mira për Zvicrën, trajneri zvicran sapo dha lajmin e madh

0

Zvira është kualifikuar tutje në Botërorin Rusia2018, raporton Gazeta NewBorn.

Nga ky grup tutje do të shkojnë Brazili dhe Zvicra, derisa Costa Rika dhe Serbia, diskualifikohen nga ky grup.

Por lajm i mirë është se në ndeshjen tjetër, në lojë do të jetë Xherdan Shaqiri, i cili sonte shpëtoj nga kartoni i verdhë, i cili do të ia ndalonte të merrte pjesë në ndeshjen tjetër.

Përveç Shaqirit, në ndeshjen tjetër do të jetë edhe Valon Behrami.

Madje këtë e ka konfirmuar edhe vetë trajneri i Zvicrës,Vladimir Petkovic/Gazeta NewBorn/

 

-Sponzor-