Sot e quajti servil e të paguximshëm, por në zgjedhjet e 2017-tës, brohoriste ”Kadria, Kadria”

0

Një deklaratë e bërë sot në Klinë nga lideri i AAK-së dhe pretendtentit për kryeministër, Ramush Haradinaj, duke e quajtur servil e të paguximshëm kreun e PDK-së, Kadri Veselin për t’a luftuar krimin, korrupsionin e nepotizmin, ka nxitur debat në publik, shkruan Gazeta NewBorn.

Por, gjatë kohës sa mbaheshin së fushatës shihet një video ku Ramush Haradinaj brohoret emrin e kryetarit të PDK-së, që atëherë po mundohej ta bënte kryeministër: “Kadria, Kadria” brohoret ai duke e brohoritur më vonë edhe emrin e kryetarit të Nismës, Fatmir Limajt.

Sponzor

Mbetët të shihet se cili do të jetë reagimi i Veselit pas deklaratës së Haradinajt.

-Sponzor-