Thaçi ngushëllon familjen Bejta

0

Sot ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së Rifat Bejta.

Bejta ishte edhe ciceroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”, njofton Klan Kosova.

Vdekja e Bejtes e pikëlloi Presidentin, Hashim Thaci.

“Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e veprimtarit të njohur dhe veteranit të UÇK – së, Rifat Bejta. Familjes së tij i shpreh ngushëllimet më të sinqerta”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

-Sponzor-