Tifozi angleza: U kënaqëm krejt, ky do të jetë rezultati

0

Ajo çfarë i ndodhi në Bullgari dhe Mal të Zi nuk do t’iu ndodh edhe në Kosovë tifozëve anglez.

Mikpritja që iu bë nga ana e kosovarëve është thjesht fantastike dhe këtë po e tregojnë edhe vet tifozët e “Tre luanëve”.

Sponzor

Në një prononcim për Indeksonline, një tifoz anglez tregoi se a ka hasur në racizëm dhe foli për Kosovën dhe mikpritjen e tyre në përgjithësi.

Ne i dimë problemet që keni në Mal të Zi dhe Bullgari me racizmin, a keni parë diçka të tillë këtu në Kosovë?

Jo deri më tash, kemi ardhur dje dhe po kalojmë për mrekulli. Është kënaqësi.

Çfarë mund të thoni për Kosovën?

Deri më tani, njerëzit janë shumë miqësorë, njerëzit janë mikpritës. Kemi sot mbrëmë dhe po qëndroni në hotelin pranë, më mirëpritur

Cili është rezultati për ndeshjen sot?

Anglia është mjaft e fortë dhe e parashikoj një rezultat me shumë, gola 4-2 për Anglinë./

-Sponzor-