Turpi dhe hipokrizia e pafundme: Me argumente të Serbisë dhe Rusisë, këshilltarja e Kurtit bën propagandë kundër shtetit të Kosovës

0

Ish-këshilltarja e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, Furtuna Sheremeti ka përdorur argumente të Serbisë për ta përshkruar Kosovën në gjendje të “keqe”.

Ajo në profiling e saj në Tëitter ka, ka shpërndarë disa linqe, i pari “Si e ndërtoi Perëndimi një shtet të dështuar në Kosovë”, dhe pastaj tha se ka rilexuar disa gjëra dhe ka hasur në një artikull para katër viteve.

Sponzor

Kryeministri, Kurti gjatë kohës sa ishte në krye te ekzekutivit ishte kritikuar për kabinetin e tij të këshilltarëve, pasi këshilltarët e tij shpesh bënin deklarata që konsideroheshin si skandaloze. /

-Sponzor-