U tha se vdiq nga virusi, reagon familja: Vdiq nga sulmi në zemër, jo nga COVID-19

0

Gjatë ditës së sotme u raportua se ka vdekur nga COVID-19, veterani i UÇK-së nga Malisheva, Bexhet Bytyqi.

Pas këtij lajmi, ka reaguar familja Bytyqi. Doruntina Bytyqi, mbesa e të ndjerit, Bexhet Bytyqi, ka reaguar duke thënë se axha i saj ka rezultuar negativ në të gjitha testet e bëra dhe se ai ka ndërruar jetë nga sulmi që ka pasur në zemër, raporton Gazeta NewBorn.

Sponzor

Kjo nuk është hera e parë kur raportohet se ka vdekur nga COVID-19 dhe më pastaj demantohet.

Postimi i familjes Bytyqi:

-Sponzor-