Veç 16 sekonda iu deshtën Distrias, dhe na solli një MEDALJE Të ARTË

0

Distria Krasniqi e ka mposhtur japonezen Ami Kondo në finale të Masterit të xhudos në Gounzhgou të Kinës.

Për këtë sukses, xhudistes kosovare iu nevojitën vetëm 16 sekonda për tu bërë e artë në kategorinë deri në -52 kilogramë.

Sponzor

Fitorja e Krasniqit erdhi me Ipon dhe reagimi i saj ishte vërtetë emocionues./Indeksonline/

-Sponzor-