Vjen lajmi i fundit nga Vetëvendosje, ja çka bëri tash Driton Çaushi

0

Në zyrë të partisë më nuk po shkojnë. Disa kanë dhënë dorëheqje e disa për shkak të afërsisë me të dorëhequrit kanë vendosur të solidarizohen.

Bëhet fjalë për grupin “rebel” të Lëvizjes Vetëvendosje që nuk po pajtohen me kandidimin e Albin Kurtit për kryetar të partisë.

Sponzor

Ky grup i udhëhequr nga ish kryetar i VV-së, Visar Ymeri tashmë de facto duket i ndarë nga pjesa tjetër e Kryesisë dhe Grupit Parlamentar.

Lajmi.net ka siguruar një fotografi nga “mbledhja” e grupit anti-Albin Kurti sot në një lokal në Prishtinë.

Aty shihen pesë deputetë të VV-së në krye me Visar Ymerin. “Çuditërisht” aty është edhe Driton Çuashi që deri tash nuk kishte marrë anë.

Në tavolinë janë edhe Aida Dërguti, Faton Topalli dhe Shqipe Pantina. Mungojnë Dardan Sejdiu i dorëhequr, Fisnik Ismaili që është në prag të largimit dhe Shpend Ahmeti, i cili deri më tash është “ruajtur” për të mos u deklaruar se cilit kamp i takon.

-Sponzor-