Vjosa Osmani për marrëveshjen që mund të arrihet në Amerikë thotë se nuk do të implementohet në Kuvend

0

Një marrëveshje finale nga kjo qeveri nuk do të mund të implementohet ngase kjo qeveri s’ka legjitimitet, kredibilitet dhe popullaritet. Kështu ka deklaruar kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, transmeton Reporteri.net.

Këtë deklaratë Osmani e ka bërë gjatë një bashkëbisedimi online në platformën Zoom ku kanë qenë të pjesëmarrës edhe Albin Kurti, raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola Von Carmonrreth dhe Presidenti i Komisionit Parlamentar për Zvicër-Kosovë, Cédric Wermuth që njëherë ishte edhe nikoqir dhe moderator i këtij bashkëbisedimi.

Sponzor

Temë e këtij bashkëbisedimi ishte, “E ardhmja e Ballkanit Perëndimor: Zhvillim i vazhdueshëm apo periferi e përhershme e Evropës?

-Sponzor-