Vogëlushi mbushi sytë me lot pasi s’e lanë truprojat ta takonte, gjesti i Messit bëri xhiron e botës

0

Që Lionel Messi është human dhe njerëzor, këtë e ka treguar në shumë raste. Por sulmuesi argjentinas është nervozuar shumë kur ka mbërritur në hotelin në Montevideo para ndeshjes me Uruguajin, vitin e kaluar.

Një fëmijë i vogël po qëndronte në hyrje të hotelit në pritje të autografit të yllit argjentinas, por ai u largua nga një prej truprojave, teksa shpërtheu në lot.

Sponzor

Messi e pa mjaft mirë këtë veprim dhe u kërkoi më zë të lart truprojave që ta afronin djalin, teksa më pas i ka dhënë autografin që ai kishte ëndërruar dhe ka bërë dhe një foto me të.

-Sponzor-