Zeka: Thaçi do të mbetetët në histori, kurrë nuk ka thënë se do të ndahet Kosova, por vetëm do të bashkohet Lugina

0

Deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka,  ka thënë se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të mbetetët në histori pas Skënderbeut dhe Adem Jasharit, nëse e bashkon Luginën e Preshevës me Kosovën, shkruan Gazeta NewBorn.

Zeka ka thënë se nesër do të merr pjesë në seancën e thirrur nga opozita por nuk do të ia votoj rezulutën kundër Thaçit, pasi që sipas tij Presidenti e ka të drejtën e plotë kushtetuese të flas çka të do.

Sponzor

”Nesër do të marr pjesë në seancën e opozitës, por nuk do ta votoj rezulutën kundër Thaçit. Ai është president dhe e ka të drejtën e plotë Kushtetuese që të flas çfarë të do për vendin”, tha Zeka transmeton Gazeta NewBorn.

-Sponzor-