Zëvendëskryeministri Limaj reagon pas vrasjes së Ivanoviqit, kjo është deklarata e tij

0

Edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas vrasjes se politikanit serb, Oliver Ivanoviq.

Ai e ka quajtur akt të shëmtuar dhe qyqar, shkruan Gazeta NewBorn.

Sponzor

“Vrasja e kryetarit të Iniciativës Qytetare Serbe (SDP), Oliver Ivanoviq, është akt i shëmtuar dhe qyqar. Ftoj institucionet përgjegjëse që sa më shpejt t’i ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme për zbardhjen e këtij rasti dhe autorët e krimit ta marrin dënimin e merituar”, thuhet në reagimin e kryetarit të Nismës për Kosovën, Fatmir Limajt.

-Sponzor-