Zjarr në një shtëpi në Deçan, vdes një person

0

Trupi i pajetë iu lirohet familjarëve Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Carrabreg të Epërm në Deçanit dje ka vdekur një person si pasojë e zjarrit. “Raportohet se viktima mashkull K-Shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e zjarrit që kishte përfshi shtëpinë e tij”, thuhet në raportin e policisë.

Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Polica përmes raportit 24 orësh tha se në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse dhe njësiti zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin. Me urdhër te prokurorit trupi i pajetë i viktimës u është lirohet familjareve.

-Sponzor-