ZYRTARE: Paulinho largohet nga Barcelona, kjo do të jetë skuadra e re

0

Paulinho do të rikthehet në futbollin kinez, transmeton Gazeta NewBorn.

Skuadra Guangzhou Evergrand ka konfirmuar se ka rikthyer në skuadër Paulinhon.

Mesfushori brazilian që ishte pjesë e Barcelonës, do t’i bashkohet Guangzhou Evergrand në formulën e huazimit për një vit.

Paulinho kaloi një sezon te Barcelona, dhe në 34 paraqitje shënoi nëntë gola.

-Sponzor-