A do të ketë borë gjatë javës së ardhshme? Ky është parashikimi i motit

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot temperaturat maksimale parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.
Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë por me tendencë të zbritjes në ditët në vijim.

Sponzor

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK.

-Sponzor-