Aksident tragjik në Dukagjin, ja kush humbi jetën

0

Një aksident automobilistik ndodhi pasditen e sotme në Shkodër.

Si pasojë e përplasjes së tre autoveturave, një person humbi jetën në spital, ndërsa një tjetër mbeti i plagosur.

Sponzor

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Kryebushat, ndërsa drejtuesi i benzit, me targa AA 802 JA, Ludovik Malota, 62 vjeç, që ndërroi jetë pak pasi u transportua në spital.

Në aksident është përfshirë edhe myftiu i Malësisë së Madhe, Edmir Smajlaj.

Për fat të mirë ai nuk ka pësuar dëmtime, ndërsa bashkëshortja e tij është dërguar në spital.

Aksident i rëndë në Shkodër, humb jetën një person

Njoftimi

Me datë 24.05.2018 rreth orës 17:45 jemi njoftuar se në aksin rrugor Shkodër- Lezhë në vendin e quajtur krye-Bushat ka ndodhur një aksident.

Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku kanë konstatuar se mjetet tip Benz Me targë AA 802 JA, mjeti tip Peugeot me targë AA 019 FF dhe mjeti tip Opel me targë AA 332 EK janë perplasur, ku për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit tip Benz shtetasi L. M. 62 vjeç, pasi ka mbërritur në Spitalin Rajonal Shkodër

Si pasojë e aksidentit ka janë dëmtuar dy pasagjeret e mjetit Benz shtetaset D. M. 57 vjeçe dhe K. M. 25 vjeçe të cilat ndodhen në Spitalin Rajonal Shkodër nën kujdesin e mjekëve

Ndërsa dy drejtuesit e dy mjeteve të tjera shtetasit A. K. dhe E. S. do shoqërohen në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

-Sponzor-