Akullorja bëhet shkak që 9-vjeçarja britanike të ndërroi jetë

0

Pushimit kanë përfunduar në mënyrë tragjike për një familje britanike, pasi vajza e tyre ndërroi jetë në hotel, shkruan Albeu.com

Ajo ka gjetur vdekjen vetëm pak pasi kishte konsumuar një akullore. Mediat e huaja raportojne se vajza pesoi shok anafilaktik pas një reaksioni të rëndë alergjik.

Sponzor

Ajo bashkë me familjen ishin me pushime në Costa del Sol të Spanjës. Hitemet treguan se vajza ishte alergjike ndaj qumështit dhe arrave, sipas gazetës Malaga Sur.

Incidenti ndodhi te premten pasdite, teksa mediat lokale njoftojnë se vajza vdiq të hënën pasdite në spital në Malaga. /albeu.com/

-Sponzor-