Bernard Berisha refuzoi Kombëtaren Ruse për të luajtur për Kosovën, Challandes nuk e futi në lojë

0

Në Përfaqësuesen e Kosovës, lojtari më i mirë u kuotua Bernard Berisha me notën 7.1.

Bernard Berisha e kishte refuzuar edhe Kombëtaren Ruse për të luajtur për Kosovën, por trajneri Challandes nuk e kishte futur në lojë.

Sponzor

Futbollisti i Kosovës Bernard Berisha, i cili nuk u ftua për këtë ndeshje për shkak të disa keqkuptimeve me përzgjedhësin Bernard Challandes

Është e çuditshme se si Berisha nuk është ftuar të luaj në këtë ndeshje historike, një lojatar që luan për një ekip të mirë rus dhe i cili shkaku i Përfaqësues së Kosovës e kishte injoruar Kombetaren Ruse.

Bernard Berisha ishte shpallur lojtari më i mirë edhe në ndeshjen Akhmat Grozny – Arsenal Tusla!

Bernard Berisha e ka refuzuar Kombëtaren Ruse, Kombëtare e Shqipërisë, pasaportën ruse dhe 5 milion euro në vit vetëm për te luajtur me Kombëtaren e Kosovës. Lojtari më i mirë i Kosovës dhe çuditërisht nuk u ftua të luaj për Kosovën.

-Sponzor-