E turpshme! Presidentja e Kroacisë zhgënjen keq Kosovën

0

Presidentja aktuale e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović dhe njëkohësisht kandidate për presidente, ka bërë një postim në rrjetin social në Facebook ku në fotografinë e bashkangjitur Kosova është pjesë e Serbisë.

Në postimin e saj, ajo kishte shkruar ‘Kroacia ime nuk ka frikë, Kroacia ime tani po lufton për interesat e saj!’.

Sponzor

Presidentja nuk ka vonuar dhe e ka fshirë fotografinë, por një avokat i cili e ka bërë ‘screenshot’, ka reaguar në Twitter duke thënë se presidentja e ka shpërndarë hartën e Evropës, ku Kosova shihej si pjesë e Serbisë

https://mobile.twitter.com/DJ_Baric/status/1213176073199980549?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1213176073199980549&ref_url=https%3A%2F%2Fsinjali.com%2Fpresidentja-e-kroacise-publikon-harten-e-evropes-me-kosoven-brenda-serbise%2F

-Sponzor-