Ekskluzive: Arrihet dakordimi, LDK e voton Vjosa Osmanin për Presidente

0

Lidhja Demokratike e Kosovës është dakorduar për të votuar Presidente, Vjosa Osmanin.

Gazeta NewBorn nga një zyrtarë i lartë i Kryesisë së LDK-së ka mësuar se tashmë LDK ka vendosur që të ia bëjë korumin Vjoda Osmanit për Presidente.

Sponzor

Vendimi pritet të merret nesër në mesditë nga Kryesia e LDK-së.

Për zgjedhjen e Presidentit duhen 80 vota në dy rundet e para, ndërsa në rundin e tretë me 61 vota pro dhe 80 deputetë prezentë në sallë, zgjedhet Presidenti i ri.

-Sponzor-