Fatmir Limaj e jep një lajm të madh për gjithë kosovarët

0

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq duket se ka dhënë rezultatet e synuara.Kështu ka thënë për Indeksonline, zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj i cili së fundi është angazhuar maksimalisht për të gjetur zgjidhjen e kësaj çështje.“Ky është moment i jashtëzakonshëm, vizita e kryeministrit të Malit të Zi ishte një vizitë historike në Kosovën e pavarur, i jashtëzakonshëm për vendin për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, ka qenë një vizitë shumë e frytshme”, ka thënë Limaj

Ai ka paralajmëruar se shumë shpejt do të gjendet një zgjidhje për çështjen e shumëpërfolur, demarkacionin me Malin e Zi.“Deklaratat e kryeministrit dje treguan përfundimisht dhe qartë se ne po shkojmë drejt një zgjidhje të këtij problemi që do t’i hap rrugë dhe mundësi Kosovës, jam i sigurt që jemi në rrugën e duhur dhe shumë shpejt do ta përmbyllim këtë çështje. Po bisedojmë e po ndihmojmë njëri tjetrin drejt mundësive dhe perspektiva euroatlantike, prandaj shpejt ne si Kosovë do të jem”, ka thënë Limaj

-Sponzor-