Haradinaj: Në këto rrethana Kosovës i duhet një president që përfaqëson unitetin

0

 

Ish- shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, është shprehur se lista e kandidatëve të AAK-së ka thënë se mesazhi i Aleancës në këto zgjedhje është i qartë.
“Për programin tonë , pa modesti po e them nuk e kemi mbyllur historinë me Serbinë dhe përballë saj kërkohet një autoritet i fort përballë Vuciqit”
Ai ka thënë se AAK është në garë për president dhe për kryeministër.
Haradinaj tha se një shtet pa zot shpije është problem
“Ramush Haradinaj është nominuar kur zoti Thaçi është paralajmëruar që do të largohet, në këto rrethana i duhet një president që përfaqëson unitetin”.
“Insistimi për taksën edhe pse nuk na mbrojshin, por qëndruam në mbrojtjen e territorit, e kemi edhe ushtrinë, jemi akuzuar për lojëra të fatit, pikërisht mu më kanë akuzuar, kur jam hy në sallë menxi i ka bërë 64 deputet, pra kemi vendime të mira, ka shumë e shumë argumente që përpallja më e mirë”, tha Haradinaj në “Prime-Time” në Kanal 10.

Sponzor

Ai tha se për Vjosa Osmani presidente nuk do të kenë vota.

-Sponzor-