JOSHUA shpallet KAMPION, e deklason meksikanin Ruiz

0

Shtetasi i Britanisë së Madhe, Anthony Joshua është shpallur kampion, duke e mposhtur rivalin e tij me prejardhje meksikane, por me shtetësie amerikane, Andy Ruiz Jr, shkruan GAZETA NEWBORN.

Ka filluar edhe meci i shumëpritur i boksit mes Joshuas dhe Ruiz, shkruan GAZETA NEWBORN.

Sponzor

Roundin e katërt e ka fituar Joshua, poashtu edhe te pestin, te gjashtin, te shtatin dhe te tetin.

E shtuar:

Anthony Joshua do të kërkojë t’i kthejë titujt e humbur në përballje me Andy Ruiz Jr, i cili e ka mposhtur disa muaj më parë.

Ndeshja po pritet me shumë kërshëri nga fansat e boksit. Rimeçi mes Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua, pas meqit së tyre të parë në qershor të këtij viti.

Ruiz Jr prodhoi një nga befasitë më të mëdha në historinë e boksit të peshave të rënda, kur e mposhti me nokaut në raundin e shtatë anglezin.

Meksikani i fitoi dhe i posedon titujt në IBF, WBA dhe WBO. Meç zhvillohet të shtunën më 7 dhjetor në Diriyah, Arabia Saudite.

Arabia Saudite është dy orë përpara me Kosovë. Meçi pritet të fillojë rreth orës 22:00 me kohën tonë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen HD

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 6 – Shiko ketu ndeshjen

Para tetë muajve, Andy Ruiz Jr. e shkroi njërën ndër historinë më të mrekullueshme në botën e boksit, kur e tronditi botën duke e nokautuar në rundin e shtatë kampionin e pamposhtur të peshave të rënda, Anthony Joshuan. Ruiz kishte hyrë në atë ndeshje me parashikimet se do të humbte me lehtësi ndaj anglezit.

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 nokaute) nuk e fitoi meçin e parë kundër Anthony Joshas me fat. Ai i mbijetoi një nokdauni në fillim të ndeshjes dhe u kthye fuqishëm duke e rrëzuar Joshuan disa herë, para nokautit përfundimtar. Kjo kishte qenë fitorja e katërt radhazi për Ruizin, i cili pastaj i mori titujt e kampionit botëror, transmeton Gazeta Express.

Tani, këta dy kundërshtarë do të përballet sërish sonte, rreth orës 22:00, në mes të shkretëtirës në Arabinë Saudite – me sytë sërish te ata tre tituj të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda, IBF, WBA dhe WBO.

Në këtë event do të zhvillohen edhe disa meçe të tjera interesante, përfshirë këtu disa rivalë të vjetër të Joshuas. Alexander Povetkin do të përballet me Michael Hunter, ndërsa Dillian Whyte do të luftojë kundër Maruisz Wach. Povetkin kishte humbur me nokaut nga Joshua në vitin 2018, ndërsa Whyte e kishte pësuar të njëjtin fat në vitin 2015.Rezultate imazhesh për joshua ruizRezultate imazhesh për joshua ruizImazh i ngjashëm

Rezultate imazhesh për joshua ruiz

Rezultate imazhesh për joshua ruiz

Rezultate imazhesh për joshua ruiz

Rezultate imazhesh për joshua ruiz

Rezultate imazhesh për joshua ruiz

Rezultate imazhesh për joshua ruiz

Rezultate imazhesh për joshua r
</p>
<div class=-Sponzor-