Përfundon takimi Lajçak-Palmer për Kosovën, merret ky vendim

0

Emisari i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me Sekretarin amerikan të Shtetit për Euroazinë, Matthew Palmer, shkruan Gazeta Metro.

Lajcak ka njoftuar se me Palmer kanë diskutuar rreth Ballkanit Perëndimor dhe ecurinë e dialigut Kosovë- Serbi.

Sponzor

“I lutmur për të mirëpritur mikun tim të mirë Matt Palmer sot në Bruksel. Nuk është për t’u habitur që ne folëm për Ballkanin Perëndimor dhe Dialogun”, ka shkruar Lajcak në Twiter.

Kujtojmë, që Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë filluar në vitin 2011. Ideja ka qenë që të diskutohen çështjet teknike që do ta bënin më të lehtë jetën e përditshme për qytetarët e të dyja shteteve.

-Sponzor-