Ramush Haradinaj prezanton asamblisten Erblina Tahiraj si kandidate për deputete

0

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka publikuar edhe një kandidate të re për deputete.

Erblina Tahiraj është kandidate tjetër për deputete nga radhët e AAK-së.

Sponzor

Ajo përmes një shkrimi në Facebook ajo ka njoftuar se është kandiduar nga dega e AAK-së në Deçan dhe gjithashtu fton edhe të rinj tjerë ti bashkangjiten partisë së saj.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës,Të nderuar bashkëvendës, anëtarë të AAK-së, miq e familjarë,Të dashur të rinj,Jam jashtëzakonisht e nderuar që kryetari i AAK-së, z. Ramush Haradinaj, Aleanca e të Rinjve të Kosovës dhe dega e AAK-së në Deçan besuan në mua dhe më bënë pjesë të listës së kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.Kuvendi i Republikës së Kosovës ka nevojë për një kulturë të re politike; me pak fjalë e premtime e me shumë punë dhe argumente; pa fyrje e absurditete, por me dije dhe edukatë.Po e filloj këtë rrugëtim të ri politik, nga i cili synoj të dal faqebardhë.

-Sponzor-