Zgjohet pas 4-ditësh nga koma, mëson që është bërë nënë

0

Ebony Stevenson, 18 vjeç , nga Oldham, është bërë nënë në mënyrë shumë të çudiçme, shkruan Albeu.com

Duke mos e ditur se është shtatzanë një moment nuk ndjehej mirë dhe u shtri në shtrat.

Sponzor

Më pas ajo u dërgua në spital pasi kishte vuajtur një sërë krizash dhe mjekët zbuluan se ajo ishte shtatzënë.

“Takimi me fëmijën ishte kaq surreal. Fillimisht jam shqetësuar se nuk do lidhesha me vajzën time, sepse nuk kisha marë marrë veten pas ardhjes së saj në jetë, por mendoj se ajo është e mrekullueshme”.

Shtatzania e saj shkoi pa u vënë re as nga vetë nëna pasi foshnja e saj ishte fshehur në njërën vezore, në një gjëndje të rrallë që quhej “didelphys uerus”, kjo ndodh 1 në 3000 femra, ku njëra nga vezoret vazhdon të prodhoj menstrucione, ndërsa tjetra rrit fëmijën.

Adoleshentja u zgjua nga koma dhe pa që kishte lindur vajzë rreth 7 kg të cilën e quajti Elodie. /albeu.com/

-Sponzor-